Тема : Пам’ять. Види
пам’яті.
Мета: дати учням
уявлення про природу, види, якості пам’яті; розкрити суть механізму
запам’ятовування; розвивати навики досліджувати особисту пам’ять; виховувати
бережливе ставлення до свого здоров’я.
Обладнання: презентація
«Пам’ять»
ХІД УРОКУ
Людина, позбавлена пам’яті, по суті,
перестає бути людиною.
Ч. Айтматов.
І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.
(слайд1)
Бесіда за питаннями.
-
Як ви розумієте
епіграф до уроку?
-
А що ви вже
знаєте про пам’ять?
-
І що б ви хотіли про неї дізнатися?
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
1.
Повідомлення теми
і мети уроку(Слайд 2)
2. Формування понять : пам’ять, запам’ятовування,
забування.(слайд 3)
3.
Розповідь
учителя. У 50-х роках ХХ ст.. великий
математик Джон Нейман зробив
сенсаційне повідомлення про те, що людський розум може вмістити 10 у 20 степені
одиниць інформації! Разом з тим вражають уяву факти, які здаються неможливими.
Історики твердять, що Юлій Цезар та Олександр Македонський знали в обличчя і по
імені всіх своїх солдат. А це близько 30 тисяч людей! Як же вдається людям
запам’ятовувати інформацію? Психологи виділяють такі стадії запам’ятовування
(слайд 4):
Оперативна
(сенсорна)
(до 10 с)
Первинна
(короткочасна)
(20-40 с)
Вторинна
(кілька
хвилин до кількох років)
Третинна
(довготривала,
все життя)
4.
Складання схеми
«Види пам’яті». (Слайд 5) Ми записуємо текст не контролюючи рухи своїх рук(моторна);
згадуючи випадок із життя відчуваємо піднесення, або пригнічення(емоційна);
дивлячись на лимон, відчуваємо його кислий присмак (образна); почувши одне
слово, можемо скласти за ним текст (логічно-змістовна).
ІІІ. Практична робота
Тема : Дослідження різних видів пам’яті
Хід роботи
1.
Дослідження зорової пам’яті а) розглянути плакат із словами за 10 с. і записати по пам’яті в довільному порядку(школа, рік, підсніжник, курча, ліс, мир, нафта, вовк, гелікоптер, реклама); б) подивитись на плакат із цифрами за 10 с. і записати(17,53, 98, 11, 4, 81, 13, 2, 59, 71); в) відтворіть по пам’яті малюнки
Дослідження зорової пам’яті а) розглянути плакат із словами за 10 с. і записати по пам’яті в довільному порядку(школа, рік, підсніжник, курча, ліс, мир, нафта, вовк, гелікоптер, реклама); б) подивитись на плакат із цифрами за 10 с. і записати(17,53, 98, 11, 4, 81, 13, 2, 59, 71); в) відтворіть по пам’яті малюнки
ЗП=а+б+в/3
(слайди
6,7,8,9)
ІУ. Узагальнення і систематизація знань
Учитель: Пам’ять –
дивне явище. Інколи буває дуже важко щось запам’ятати і як легко щось забути. А
буває так: запам’ятаєш щось одне, а пригадуєш зовсім інше. Або: запам’ятаєш
щось дуже міцно, потім не можеш нічого згадати. Саме тому потрібно працювати
над своєю пам’яттю. Давайте опрацюємо правила тренування пам’яті: (слайд 10)
1.
Думайте (не
зубріть)
2. Учіть по частинах. (Їжте слона по частинам)
3. Від А до Я(весь параграф чи вірш сприймайте цілим)
4. Правило асоціації (якщо – то…, перенесення на іншу
особу, предмет)
5.
Ефект вішалки
(запам’ятати числа порівнюючи з відомими подіями, або датами народження
родичів)
У. Підсумок уроку. Оцінювання.
УІ. Домашнє завдання.
Вивчити параграф.
Підготувати повідомлення про
«Стрес»
https://naurok.com.ua/prezentaciya-do-uroku-na-temu-pam-yat-vidi-pam-yati-25849.html
Немає коментарів:
Дописати коментар