вівторок, 25 грудня 2018 р.

Конкурс-захист науково-дослідних робіт

14 грудня 2018 року на базі Добровеличківского МНВК відбувся районний конкурс-захист науково-дослідницьких робіт наукового товариства «Пошук».

Наш учень 9 класу Чередніченко Олег із своєю роботою на тему: "Феномен ліворукості, частота її проявів та походження" у секції "Біологія людини" посів І місце.

середу, 21 листопада 2018 р.

Маленька іскра - великий вогонь!


З 05 по 09 листопада 2018 року в нашому навчальному закладі  проводився Тиждень знань Пожежної безпеки.
Головними завданнями для педагогічного колективу закладу з питань пожежної безпеки є:

вівторок, 4 вересня 2018 р.

Акція "Подай руку першокласнику"


3 вересня в Дружедюбівському НВК пройшла акція "Подай руку першокласнику". Учні 5-9 класів виготовили з підручних матеріалів подарунки для своїх маленьких друзів,  які вперше переступили поріг нашої школи.


пʼятницю, 27 квітня 2018 р.

Виховний захід до 32 річниці з дня Чорнобильської трагедії


"Чорнобиль.  Вічна біль і сум."

Пісня «26-го  квітня»
26-го квітня, це траурна дата
Не забуде ні Прип’ять його, ні Чорнобиль
Як на всю Україну четвертий  реактор
Чорним полум’ям атомні кинув хвороби

четвер, 12 квітня 2018 р.

Презентація до уроку: "Пам'ять.Види та розвиток пам'яті"




Тема : Пам’ять. Види пам’яті.
Мета: дати учням уявлення про природу, види, якості пам’яті; розкрити суть механізму запам’ятовування; розвивати навики досліджувати особисту пам’ять; виховувати бережливе ставлення до свого здоров’я.
Обладнання: презентація «Пам’ять»
ХІД УРОКУ
Людина, позбавлена пам’яті, по суті,
 перестає бути людиною.
Ч. Айтматов.


вівторок, 27 березня 2018 р.

Для батьків

Тема: Школяр та мобільний телефон.


Мета: Формувати  поняття шкідливості мобільних.  Розвивати  у дітей уміння робити правильні висновки щодо користування телефоном та уміння захистити себе і телефон.  Виховувати у учнів почуття відповідальності за своє здоров’я.


суботу, 17 березня 2018 р.

Конспект уроку на тему: "Значення сенсорних систем"


          Тема уроку: Значення сенсорних систем у житті людини. Порушення їх роботи.
         Мета уроку: узагальнити та систематизувати знання учнів про особливості будови та функціонування сенсорних систем, їх значення у житті людини; розвивати мислення, вміння узагальнювати, виділяти головне; виховувати інтерес до вивчення свого організму, сприяти гігієнічному вихованню учнів.
         Обладнання: таблиці "Орган зору", "Орган слуху", "Смакова і нюхова сенсорна система", картки, підручник.
         Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.
Хід  уроку
І. Організаційна частина
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
-         Весняний ранок гарний і веселий. Першими хто привітав вас, були звичайно пташки. Вони своїми дзвінкими голосами розбудили все навколо. Побігли бурхливі струмки, зелені трави підняли свої пагони, дерева готуються до розкриття  пахучого суцвіття…

Сенсорні системи, або аналізатори. Загальна характеристика сенсорних систем: слухова, зорова, сенсорна система нюху та смаку » Народна Освіта

Сенсорні системи, або аналізатори. Загальна характеристика сенсорних систем: слухова, зорова, сенсорна система нюху та смаку » Народна Освіта

понеділок, 26 лютого 2018 р.

Класному керівнику

Аналіз виховної роботи 5 класу за І семестр 2017 - 2018 навчального року

 Протягом І семестру 2017 - 2018 навчального року виховна робота у 5 класі проводилась згідно затвердженого плану роботи. Основні виховні заходи спрямовано на реалізацію поставлених проблем: формування навичок свідомої дисципліни, формування дружнього, організованого колективу через активізацію індивідуального впливу та колективної виховної роботи, розвиток інтересу до навчання, виховування культури поведінки, ощадливості, любові до природи.  

неділю, 11 лютого 2018 р.

Мої публікації

Самоосвіта

         Самоосвіта - це основна місія сучасного вчителя.
            Вже не достатньо бути на уроці та поза ним актором, режисером, діловодом, диригентом, дипломатом, психологом, новатором і компетентним фахівцем. Модель сучасного вчителя передбачає готовність до застосування нових освітянських ідей, здатність постійно навчатися, бути у постійному творчому пошуку. Ці якості не видаються додатком до диплома про педагогічну освіту, а формуються у щоденний учительській праці.
Тому той,  хто не хоче відставати, мусить рухатися вперед, і не зупинятися, досягнувши вершини, а підійматися вище. У цьому і полягає основна місія сучасного учителя.    

пʼятницю, 9 лютого 2018 р.

Коспект уроку з біології у 8 класі на тему: Утворення сечі. Регуляція сечовиділення.


Тема. Утворення сечі. Регуляція сечовиділення.
Цілі уроку: ознайомити учнів з особливостями мікроскопічної будови нирок, розглянути структуру нефрону й процес утворення сечі.
Обладнання й матеріали: таблиця «Видільна система», схема будови нефрону, вологі препарати нирок ссавців, модель нирки, кінофільм «Будова й робота нирки».
Базові поняття й терміни: нирка, нефрон, ниркове тільце, капілярний клубочок, звивисті канальці, приносна артеріола, виносна артеріола, ниркова вена, фільтрація, первинна сеча,реабсорбція, вторинна сеча.
Тиу кроку: комбінований.

Здорові нирки –
 здоровий організм.









Конспект уроку з біології у 6 класі на тему:Розмноження рослин: статеве та нестатеве. Вегетативне розмноження.


Тема: Розмноження рослин: статеве та нестатеве.  Вегетативне розмноження.
Цілі уроку: ознайомити учнів з основними типами розмноження й основними формами вегетативного розмноження рослин, показати його значення для дикоростучих і культурних рослин.
Обладнання й матеріали: бульби картоплі (пророслі та непророслі), ци­булини цибулі, кореневища рослин (живі, фік­совані або гербарій), гербарні зразки суниці, таблиці із зображенням способів вегетативного розмноження рослин.
Базові поняття й терміни уроку:  вегетативне розмноження, регенерація, природне і штучне розмноження, кореневі парост­ки, відводки, кореневища, бульби, цибулини, виводкові бруньки, вуса, щеплення, підщепа і привой.
                              
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
II. Актуалізація опорних знань 
Вправа «Вибірковий біологічний диктант»
(вчитель називає характеристики, а учні відносять їх відповідно до вегетативних органів:кореня, стебла, листка)
1.     Мають черешок і пластинку.
2.     Бувають додатковими і бічними.
3.     Розміщуються почергово, кільчасто і супротивно.
4.     Утримують  рослину в ґрунті.
5.     Проводить органічні та мінеральні речовини.
6.     Бувають повзучі, прямостоячі і виткі.
7.     Вони є прості і складні.
8.     Складаються  з вузлів і міжвузлів.
9.     Містять зону поділу, яка вкрита чохликом.
10.        За допомогою волосків всмоктують воду з поживними речовинами.
11.        Розгалужуючись, утворюють крону.
12.        Якщо складні, то поділяються на парноперисті і непарноперисті.
Ключ: корені-2, 4,9,10;    стебла-5,6,8,11;            листки- 1, 3,7,12