вівторок, 12 грудня 2017 р.

Екологічна акція гуртка "Росточок"

Тема. День зимуючих птахів.
Мета: спираючись на знання учнів, продовжувати формувати поняття «птахи» дати уявлення про зимуючих птахів і їх життя взимку, встановити взаємозв’язок між змінами в неживій природі і житті птахів;ознайомити учнів із зимуючими птахами своєї місцевості;розширити уявлення про заходи по охороні птахів взимку;формувати в дітей науковий світогляд; розвивати уважність, пізнавальний інтерес, логічне мислення, формувати уміння працювати з додатковою літературою, навички роботи в групі, опановувати методи раціонального навчання;виховувати любов до природи, бажання допомагати птахам, екологічну культуру.
Обладнання: зображення птахів, дитячі малюнки, подарунки зроблені власними руками, конверти із картками-завданнями для проведення конкурсів, плакати:
« Птахи – частина природи, без яких її краса була б неповною»,
«Ніколи не зробимо шкоди  Ми пташці у нашім краю. Ми друзі і вірні, і щирі, Бо ми бережем повсякчас Пташок, що літають у вирій, І тих, що зимують у нас»


понеділок, 11 грудня 2017 р.

Конспект уроку з хімії в 9 класі

Тема: Складання рівнянь окисно - відновних реакцій
Мета:
навчальна – дати учням уявлення про метод електронного балансу; навчити урівнювати окисно-відновні реакції методом електронного балансу;
   розвиваюча – удосконалювати вміння визначати ступені окиснення елементів за формулами сполук, передбачати поведінку у ОВР, розвивати вміння працювати за логарифмами;
виховна – формувати культуру спілкування, наполегливість у навчанні.
Тип уроку: комбінований.
Метод проведення: бесіда, гра, розповідь, робота за алгоритмом, проблемні питання, робота з дидактичним матеріалом.
Обладнання: Періодична таблиця, алгоритм визначення С.О. та складання ОВР, підручник.
“ Розум полягає не тільки у знанні,
але й у вмінні застосувати знання на ділі”
 Арістотель

суботу, 2 грудня 2017 р.

Конспект уроку з біології у 8 класі


Тема: Дихальна система. Органи дихання, їх значення.
Мета. 
Освітня. Почати формувати знання учнів про дихальну систему людини; ознайомити із диханням як процесом, необхідним для життя; розглянути складові частини системи; повітроносні шляхи та легені - органи повітряного дихання; особливу увагу звернути на значення дихання для підтримання життєдіяльності. 
Розвиваюча. Розвивати уміння порівнювати основні процеси життєдіяльності організму та їхнє значення; визначати функції органів дихання; розпізнавати органи верхніх та нижніх дихальних шляхів на малюнках; характеризувати їхню будову і функції, процес дихання та його значення; уміння виділяти головне та робити відповідні висновки; розвивати пам’ять, увагу, мислення. 
Виховна. Виховувати культуру ведення записів, виконання схем і малюнків;бережливе ставлення до власного здоров’я та оточуючих людей.
Тип уроку. Засвоєння нових знань.
Матеріали та обладнання: схеми, малюнки, таблиці, мультимедійна презентації «Органи дихання»
Основні поняття та терміни: зовнішнє дихання, внутрішнє дихання,   носоглотка, гортань, трахеї, бронхи, альвеоли, легені.
                                                                                     Потрібний як повітря
                                                                                     (Народна мудрість)

ХІД УРОКУ

І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
1.                Мозковий штурм(слайд2)
-                    Зверніть увагу на епіграф уроку, про що говорить народна мудрість?(йдеться про щось дуже необхідне)
Справді, без їжі людина може прожити кілька десятків днів, без води – не більше десяти днів, але без повітря вона  може витримати не більше п’яти  хвилин. Чому? Це ми і з’ясуємо, вивчивши тему.(учні записують тему уроку в зошити)